Průmysloví partneři

Fakulta strojní hrdě spolupracuje s průmyslovými podniky. Efektivně tak propojuje teoretickou výuku s praxí.

Generální partneři

Naše výrobky jsou nepostradatelné. A to zvláště, když se setmí. Věděl jsi, že naše světelná technika slouží řidičům vozů značek Volkswagen, Škoda, Land Rover, Audi, Volvo a mnohých dalších?

více o HELLA

Svítíme ti na cestu, kdykoli je to třeba. Možná zrovna tvé auto nebo vůz tvých rodičů, známých či sousedů nosí přední světlomety, zadní svítilny a elektronickou řídící jednotku naší výroby.

více o Varroc

Byl bys až překvapen, na kolika různorodých produktech a technologiích bys našel štítek Siemens. Věděl jsi, že naše systémy řídí výrobu plzeňského piva nebo lakování mladoboleslavských škodovek? Že jsme vyrobili první magnetickou rezonanci v České republice? Nebo že tě naše vozy dopravují z bodu A do bodu B nejen v pražském metru, ale také na kolejích po celé republice i sousedních zemích?

více o Siemens

Každé druhé nové vozidlo na světě je vybaveno našimi produkty. I my máme podíl na tom, že auta značek Volvo, Audi, BMW, Mercedes-Benz, Ford nebo třeba Fiat jedou za svým cílem – vyvinuli jsme a posléze vyrobili jejich mechatronické systémy do dveří a sedadel, stejně jako elektronické motory a pohony.

více o Brose

Určitě už jsi o nás slyšel. A i kdyby ne, za pár let se s našimi produkty jistě seznámíš. Až si budeš vybírat svou první pračku, myčku nebo sušičku – vzpomeň si na firmu Miele.

více o Miele

Povídají si Google, Facebook, Wikipedie, internet a elektřina.
Google říká: „Já všechny najdu!“
Facebook: „Já všechny znám!“
Wikipedie: „Já všechno vím!“
Internet: „Kdyby nebylo mě, tak tu nejste!“
Elektřina: „Tak se všichni uklidníme…“
A o tom to je. Elektřina je pro nás tak samozřejmá, že se prostě občas musí připomenout. A my jsme tu od toho, aby sis s ní nemusel dělat starosti.

více o ČEZu

Nakolik dokážeš ocenit pohodlné sedadlo ve vlaku? Když je volné, bereš ho jako samozřejmost a dál už nad tím nepřemýšlíš. Pokud se ale na tebe nedostane místo a ty zůstaneš trčet v chodbičce, dokáže tě to rozpálit do běla a pro měkké křeslo bys udělal cokoli. Až sebou příště vyčerpáním do jednoho z nich padneš, vzpomeň si na firmu Borcad, která ho pro tebe vyrobila.

více o Borcadu

Různorodost odvětví, v nichž se pohybujeme a která našimi produkty posouváme dál, před nás staví nové výzvy. A my jim čelíme rádi. Díky inovacím, rozvoji materiálů, metod i know-how jsme světovou špičkou v oboru výroby svařovacích a řezacích zařízení.

více o Esabu

Co se ti vybaví, když se řekne Continental? Pneumatiky? Přesně to jsme si mysleli.
My však děláme mnohem víc. Vyrábíme brzdové systémy, přístrojové desky i komponenty pro pohony a podvozky. Máme také na starosti elektroniku, bez níž by dnešní auta z garáže vyjela jen stěží. Našimi hlavními zákazníky jsou prestižní světové automobilky jako BMW, Volkswagen, Volvo, Ford, Daimler, Renault nebo Fiat.

více o Continentalu

Vyrobili jsme každé šesté kolo, které jezdí po světě. Cyklisty asi zklameme, našimi klienty jsou prestižní světové automobilky jako BMW nebo Volkswagen. Pro ty a mnoho dalších dodáváme ocelová a hliníková kola.

Už více než 150 let přepravujeme cestující takřka na celém světě. Kromě výroby trolejbusů je naší parketou doprava po kolejích. Důkazem jsou elektrické vlaky spojující města po celé Evropě a nízkopodlažní tramvaje brázdící ulice Prahy, Bratislavy, lotyšské Rigy a měst v Maďarsku, Polsku, Turecku i Spojených státech.

Partneři

Jak s nimi spolupracujeme

Výuka

Výuky některých předmětů se ujali odborníci z praxe. Většinu týdne řídí úspěšný podnik, konstruují, případně oboje dohromady, zbytek času věnují předávání cenných zkušeností studentům Fakulty strojní. Těšit se můžeš třeba na experty z firem Hella a Siemens v rámci předmětů Plasty ve strojírenství a konstrukci automobilů a Konstrukce moderních kolejových vozidel.

Závěrečné práce

S představiteli průmyslových firem se pravděpodobně setkáš i při tvorbě tvé bakalářské, později pak diplomové práce. Většina studentů totiž svůj teoretický výzkum propojuje s konkrétní praxí v průmyslovém podniku. Není také výjimkou, že se absolventi po studiu uchytí právě tam, kde před státnicemi trávili tolik času.

Výzkumné projekty

Velkým plusem pro tebe a pak i význam tvého životopisu bude individuální spolupráce na výzkumných projektech. Není to povinné a kredity za to nezískáš, ale sám brzy pochopíš, co se doopravdy cení.

Exkurze

Díky aktivní spolupráci fakulty s průmyslovými podniky se poprvé podíváš praxi do očí. Poznáš, jak funguje vývoj, výzkum i výroba a zjistíš, co doopravdy dělá konstruktér, technolog i diagnostik. A kdo ví, třeba ti firma učaruje natolik, že se v ní později budeš ucházet o místo.