Studium a život

Vysoká není jenom o studiu, ale hlavně o nové etapě tvého života. Mrkni se, jak se žije ten pravý studentský život.

Tvoje budoucnost má přednost

Ve strojírenství je budoucnost – na tom se nic nezměnilo už hezkých pár let. Zaměstnavatelé jsou hladoví po talentovaných mladých lidech s technickým vzděláním. Využij toho, studuj strojařinu v Ostravě a na trhu práce budeš na roztrhání!

Toužil jsi už odmala vyměnit autíčka na hraní za opravdová a přijít na kloub tomu, jak vlastně fungují? Nebo prahneš po tom sestrojit průmyslového robota, stát se pilotem či ovládat elektrárnu? Na Fakultě strojní VŠB – TUO můžeš být, čímkoli si zamaneš. Stačí se jen přihlásit.

Nečekej na diplom. Vyzkoušej vědu v praxi už při studiu

Na příštích pár let se tvým domovem stane rozlehlý univerzitní kampus v Ostravě-Porubě. Právě tam se soustřeďuje nejen veškerý studentský život, ale také všechno vědění a inteligence. Pro tvé experimenty jsou ti k dispozici moderní technologie v mnoha fakultních laboratořích. Pro ničím nerušené studium zase pohodlná křesílka a vaky v univerzitní knihovně.

Na vysokoškolském studiu je bezva to, že ti kromě znalostí a titulu dá kupu nových přátel. Některé už po promoci nikdy neuvidíš, jiní tě budou provázet po zbytek života. Kromě spolužáků se budeš denně setkávat s vyučujícími, kteří jsou špičkami svých oborů. Někteří jsou představiteli úspěšných průmyslových podniků. Do praxe se ostatně podíváš hned několikrát díky exkurzím či trainee programům, které většina firem nabízí. Neváhej a vrhni se do praxe už při studiu!

V kampusu to žije

Život v univerzitním kampusu je pohodový hlavně proto, že je tu všechno potřebné co by kamenem dohodil. Ať už budeš bydlet na místních kolejích, nebo doma, určitě oceníš velké množství restaurací a menz, v nichž se najíš dosyta za pár kaček.

Až tě budou od věčného zírání do počítače pálit oči, můžeš si s přáteli vyrazit do některé z kaváren. V kampusu se nachází hned několik sportovních hal a tělocvičen, takže tady najdeš snad každý sport, na který si jen vzpomeneš. Nemusíš se bát, že bys při svém pravidelném joggingu musel kličkovat mezi chodci, kousek od areálu totiž narazíš na lesopark.

Život nepočká!

Studentský život není věčný, tak si ho pořádně užij! Nemá smysl den co den ležet v knížkách nebo klepat do počítače, obzvlášť když se sotva pět kroků od studentských kolejí rozjíždí skvělá party. Klub Vrtule je místo, kam chodí všichni, co znáš, a také všichni, co rozhodně poznat chceš. Je to místo, kde strávíš většinu úterních večerů, a místo, na které nezapomeneš. Ale není to jen Vrtule. Ke kolejnímu životu patří i kluby T2 a Wagon.

Legendární bývají také kolejní mejdany, proto by byla škoda bydlet jinde. Alespoň jednou za dobu tvého studia by ses měl podívat na Stodolní – ulici, která žije jedině v noci. Pokud tě na velké party neužije, určitě si oblíbíš některou z hospůdek, kterých je v Porubě několik.

Ostrava černá, Ostrava má

Ostrava je město, o němž koluje spousta vtipů. Ano, mluví se tu velmi sprostě, ale na to si zvykneš. Mluví se tu i hodně krátce, protože fakt není čas ztrácet čas. Lidé jsou tu milejší než jinde. Taky by tě nemělo překvapit, když ti řeknou na rovinu cokoli a před kýmkoli.

Ostrava je černá a místní jsou tu na to hrdí. Někdo ji miluje, jiný se nemůže dočkat, až odsud vypadne. Ať už si k ní vytvoříš jakýkoli vztah, buď si jist, že ti vyrazí dech.

Chceš temnou nebo světlou budoucnost?

Rozhodnutí je na tobě!

Máš času jako husa klasu?
OK, zatím tě budeme bavit nadčasovou srandou
facebook